Znokautowali Bachusa

Opublikowano 23 listopada 2018, autor: Piotr Piotrowski

Różnicą aż 24 goli wygrali żagańscy szczypiorniści mecz z UKS-em Bachus Zielona Góra w 4. kolejce Lubuskiej Ligi Młodzików.

W sobotę, 17.11., UKS Czarni zdemolowali we własnej hali Arena zielonogórzan, wygrywając aż 39:15. Warto dodać, że rywale zdobyli pierwszy punkt dopiero w 11. minucie spotkania, gdy żaganianie prowadzili już 13:0. Do przerwy było 20:3. W drugiej połowie rywale trochę podgonili, zdobywając 12 bramek. Najwięcej goli dla gospodarzy rzucił ich najlepszy snajper, Maksym Żabko – 16.

– Muszę pochwalić cały zespół, zarówno za grę w ataku, jak i w obronie. Walczymy o mistrzostwo województwa, choć kilka drużyn ma podobne aspiracje i na pewno nie będzie łatwo – mówi Przemysław Marciniak, trener żagańskich młodzików.

Z dwoma wygranymi i jedną porażką Czarni zajmują w tabeli Lubuskiej Ligi Młodzików drugie miejsce. W sobotę, 24 listopada, czeka ich trudny wyjazdowy mecz w Świebodzinie, gdzie zmierzą się z TS-em Zew II. Dzień później w Lubuskiej Lidze Chłopców zainaugurują ich młodsi koledzy z UKS-u. Na wyjeździe podopieczni Marciniaka zagrają z UKS-em Nukleon Kostrzyn.

Drużyna UKS-u Czarni wystąpiła w składzie: Karol Bartków, Wiktor Borowski, Kacper Grajek, Mariusz Horbowy, Jakub Kan, Jakub Karłowski, Oskar Marciniak, Marcel Matusiewicz, Bartosz Kołtonowski, Oliwer Mroczkowski, Dominik Olszewski, Jakub Pawlik, Paweł Rodenko, Marcel Tomaszek, Igor Tomkiewicz, Wojciech Wachniewski, Aleksander Węgier, Michał Zubik i M. Żabko.