REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Wieniawskiego do świąt

Opublikowano 16 listopada 2018, autor: mk

To nie koniec męczarni mieszkańców ulicy Wieniawskiego w Żarach. Prace przedłużą się o kolejny tydzień.

Wykonawcy nie udało się dotrzymać terminu zakończenia prac na ulicy Wieniawskiego w Żarach. Remont początkowo miał się zakończyć już 24 września, jednak przedłużono go do czwartku, 15.11. To także się nie powiodło. Kolejny termin to 6 grudnia. Jednak już teraz robotnicy nieoficjalnie przebąkują, że roboty na ulicy Wieniawskiego nie zakończą się przed Bożym Narodzeniem.

Remont za 6 mln zł

Przebudowa ul. Wieniawskiego kosztuje miasto 6 mln zł. W ramach inwestycji pojawi się nowa nawierzchnia na długości 736 metrów, chodniki, ścieżka rowerowa i zatoki autobusowe oraz 6 przejść dla pieszych. Zmodernizowana zostanie sieć wodociągowa i kanalizacyjna, pojawi się również nowe oświetlenie. Zwiększy się też liczba miejsc do parkowania do 134 i 8 dla niepełnosprawnych.

Objazdy

Ul. Wieniawskiego zamknięta jest na odcinku od ronda przy ul. Moniuszki do skrzyżowania z ul. Paderewskiego. Od tego skrzyżowania w stronę ogrodów działkowych ruch odbywa się już płynnie. Na ul. Szymanowskiego dla wygody mieszkańców obrócono ruch. Ulica jest nadal jednokierunkowa, ale można na nią wjechać od strony skrzyżowania z ul. Krótką.

Napisz komentarz »