REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Kraksa na krzyżówce

Opublikowano 16 listopada 2018, autor: mk

Na trasie pomiędzy Żarami a Bieniowem, na skrzyżowaniu z drogami prowadzącymi do Lubanic i Lubomyśla, we wtorek (13.11), około godziny 15.00, doszło do poważnego wypadku.

Nastolatka (18 l.), mieszkanka powiatu żarskiego, kierująca peugeotem 206, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu. Uderzyła w prawidłowo jadącego opla corsa, którego prowadził 80-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu żarskiego.

Kierująca peugeot została zabrana do szpitala w Zielonej Górze. Mężczyzna i 72-letnia kobieta z opla oraz 11-letnia dziewczynka również trafili do szpitala.

– W wyniku wypadku trafiło do nas trzech poszkodowanych – mówi Deniz Mrozik, rzecznik prasowa 105. Szpitala Wojskowego. – Kobieta została przetransportowana na odział neurochirurgi w Legnicy ze względu na urazy kręgosłupa. Mężczyzna znajduje się na naszym oddziale ortopedycznym. Dziewczynka została tego samego dnia wypuszczona do domu – mówi rzecznik.

Na miejscu wypadku przez kilka godzin pracowali strażacy z JR-G Żary, OSP Bieniów i Złotnik.

Ruch na trasie pomiędzy Zieloną Górą a Żarami był przez kilka godzin zablokowany. Utrudnienia były do późnych godzin wieczornych, ruch odbywał się wahadłowo. Policja prowadzi postępowanie w sprawie wypadku.

Napisz komentarz »