REKLAMA

Gospodarka, Sport

Dzielą kasę na sport

Opublikowano 23 listopada 2018, autor: Norbert Królik

Już w grudniu żarscy urzędnicy znów sypną kasę na żarski sport. Kto dostanie najwięcej?

Budżet Promienia Żary wyniósł w 2017 roku 260 tys. zł. Z tego na wynagrodzenie poszło ponad 153 tys.zł. Unia miała do dyspozycji 91 tys. zł. Na wynagrodzenia z tego poszło niecałe 25 tys. zł. 

Promień Żary prowadzi dwie drużyny seniorskie. Jedna gra w klasie okręgowej, druga w  klasie „B”. Oprócz tego w klubie trenuje drużyna kobiet i drużyna juniorów. Natomiast szkoleniem dzieci i młodzieży zajmuje się UKS Promień Żary, który ma osobny budżet i osobne dotacje z miasta. W 2017 roku budżet UKS Promień Żary wyniósł 243 tys. zł. Z tego na wynagrodzenia poszło 112 tys zł. Łącznie na wynagrodzenia w KS Promień i UKS Promień poszło 265 tys. zł.

W 2018 roku Promień dostał 160 tys. zł dotacji z Urzędu Miasta w ramach konkursu. UKS Promień sekcja piłki nożnej dostała 80 tys. zł, a sekcja piłki siatkowej 32 tys. zł. Unia na prowadzenie drużyn seniorskich i dziecięcych otrzymała 70 tys. zł dotacji . 

Zrezygnuje

Prezesem Unii Kunice jest Rafał Ciesielski, który jednak zapowiada, że będzie prezesem tylko do końca roku. Wiceprezesem jest Wiesław Skowroński, a sekretarzem Andrzej Kałużny. W zarządzie są również Marek Sitarek, Krzysztof Kiełpiński i Sławomir Turkiewicz. Od nowego roku do pracy w Unii Kunice ma wrócić Piotr Czerwiński.

– Mam być dyrektorem sportowym – zapowiada Czerwiński, radny miejski i były prezes Unii. 

W UKS Promień prezesem jest Grzegorz Szewc. Wiceprezesem Robert Penkal, a sekretarzem Eugeniusz Gabas. W zarządzie zasiadają również Angelika Rybczyńska i Mariusz Floriańczyk.

Prezesem Promienia jest Henryk Krzemiński, sekretarzem Piotr Hakman, a członkami zarządu Włodzimierz Ściebura i Tomasz Kowalczyk.

Będą dzielić

Urząd Miasta w Żarach ogłosił konkurs na rozwój sportu. Do podziału  jest 1 mln 30 tys. zł. Do końca listopada kluby mogą składać w UM swoje oferty. O podziale pieniędzy zadecyduje komisja, w której skład wchodzą Elżbieta Maj, naczelnik wydziału oświaty w żarskim UM oraz Agnieszka Makosz i Marek Samuel, pracownicy tego samego wydziału. Na ten rok w konkursie największe dotacje otrzymały: MLKS Agros  (220 tys. zł), UKS Chromik (170 tys. zł), KS Promień (160 tys. zł), UKS Promień (112 tys. zł), Unia Kunice (70 tys. zł).

Napisz komentarz »