REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Za potrzebą tylko do 14:30

Opublikowano 16 listopada 2018, autor: Justyna Bareła

– Po co komu zamknięta poczekalnia? Nawet z toalety nie można skorzystać! – denerwuje się Jolanta Rewaj

Poczekalnia dla pasażerów autobusów w żagańskiej galerii przy ul. Księżnej Żaganny, zgodnie z napisem na drzwiach, powinna być czynna w tygodniu do godz. 20:00, a w weekendy do godz. 18:00. W tym samym pomieszczeniu kasa biletowa czynna jest w tygodniu do godz. 14:30.

– Zastanawiałam się często, dlaczego ludzie czekają na autobus na zewnątrz. Przekonałam się na własnej skórze, gdy chciałam skorzystać z toalety w środę, około godz. 17:00. Szarpałam za drzwi. Na darmo. Okazało się, że sprzątaczka zamknęła się tam od środka. A jak skończyła, też nie można było tam wejść, bo wychodząc, zamknęła drzwi. Po co komu zamknięta poczekalnia? – pyta pani Jolanta. – Próbowałam sama dowiedzieć się w MZK, o co chodzi z tą poczekalnią, ale nikt nie potrafił mi odpowiedzieć, kto za nią odpowiada.

 

Zabezpieczą i otworzą

Nam udało się ustalić, że poczekalnia jest zamykana w tym samym czasie, co kasa. Choć za pomieszczenia odpowiada MZK, z wyjaśnieniem sprawy odesłano nas do Urzędu Miasta.

– Osoba sprzątająca wykonuje swoje zadania w ramach innych obowiązków i nie odpowiada za otwarcie poczekalni – mówi Agnieszka Zychla, rzeczniczka urzędu. I tłumaczy: – Godziny otwarcia punktu przesiadkowego zostały skrócone z uwagi na akty wandalizmu, które miały miejsce po godzinach zamknięcia kasy biletowej. Aby zabezpieczyć odpowiednio lokal i móc go ponownie udostępnić, podjęto decyzję o montażu monitoringu.

Montaż sprzętu zaplanowano na przyszły tydzień. Potem godziny otwarcia punktu przesiadkowego zostaną ponownie wydłużone.

Napisz komentarz »