REKLAMA

Samorząd

Dogadują się

Opublikowano 16 listopada 2018, autor: Piotr Piotrowski

Krzysztof Kosiński będzie przewodniczącym nowej Rady Gminy w Brzeźnicy.

Nowy-stary wójt, Jerzy Adamowicz, będzie miał w niej większość. Jego komitet zdobył aż 9 mandatów (Hanna Ślecka, Krzysztof Kosiński, Dawid Irski, Marta Pastuła, Tomasz Ziaja, Józef Szmit, Beata Najdek, Aneta Połomka, Artur Jasiński). Ludzie Adamowicza koalicję utworzą z PSL-em (Justyna Daraż, Grzegorz Najdek i Ryszard Szumiński). W ten sposób będą mieli w Radzie Gminy większość, bo aż 12 szabel.

Nowa koalicja już rozdaje stołki. Jak ustaliliśmy, K. Kosiński, który przewodniczył radnym w poprzedniej kadencji, w nowej również będzie prowadził sesje. Nie wiadomo, kto zostanie nowym wiceprzewodniczącym. Na pewno nie będzie to Jan Buganik, który w swoim okręgu przegrał z 18-letnią Izabelą Bendiuł.

– Nie mamy jeszcze wiceprzewodniczącego ani szefów poszczególnych komisji. Rozmowy trwają – ucina spekulacje wójt.

Wiadomo, że nowi radni złożą ślubowanie na piątkowej sesji, 23 listopada (o godz. 12.00, w sali narad Urzędu Gminy). Pierwszą sesję poprowadzi najstarsza z radnych, 65-letnia Hanna Ślecka.

Dodajmy, że kontrkandydat wójta, Krzysztof Wygnaniec, wprowadził do Rady Gminy trzech radnych (Maciej Jastrząb, Izabela Bendiuł, Piotr Kosiński). Czy będą opozycją? Dieta radnego to 224 zł od posiedzenia, przewodniczącego Rady Gminy – 1 tys. 325 zł miesięcznie.

Napisz komentarz »