Czarni pokonali Deltę

Opublikowano 16 listopada 2018, autor: hakma

Czarni Żagań do meczu z Deltą Sieniawa Żarska przystępowali z pewnością w roli faworyta. Trzecie miejsce w tabeli i ich postawa w ostatnich spotkaniach wskazywały na wysokie zwycięstwo w Sieniawie.

Zaczęło się rewelacyjnie dla podopiecznych Sebastiana Horodyskiego, którzy już w 4 minucie objęli prowadzenie po dośrodkowaniu Andrzeja Ciepielowskiego. Piłka uderzona bardzo precyzyjnie, wpadła do bramki zupełnie zaskoczonych miejscowych. Podopieczni Mariusza Gawlaka chyba jeszcze byli myślami przy niefartownie straconej bramce, gdy ponownie na listę strzelców, w 7 minucie, wpisał się ten sam piłkarz. Miejscowi podrażnieni takim obrotem sprawy, rzucili się do ataku i przycisnęli Czarnych. Niestety nie potrafili wykorzystać stuprocentowych sytuacji, do których z trudem dochodzili. Co prawda w 35. minucie na polu karnym faulowany był Damian Sokołowski, ale sędzia meczu nie dopatrzył się przewinienia. Wynik 2:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy i trener miejscowych nie miał najweselszej miny schodząc z drużyną do szatni.

Na drugą połowę sieniawianie wyszli z mocnym postanowieniem zmiany wyniku. Jednak Czarni mądrze bronili wyniku od czasu do czasu kontrując piłkarzy Delty. Niestety w 53. minucie boisko musiał opuścić Łukasz Żółtański. Za dwie żółte kartki sędzia pokazał piłkarzowi czerwoną. W 70 minucie arbiter spotkania odważył się w końcu i podyktować rzut karny dla gospodarzy, którego nie wykorzystał Adrian Nycz. Od 72 minuty miejscowi wyrównali liczbę zawodników na boisku. Za drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną, piłkarz Czarnych, Dorian Ochmański, musiał zejść z boiska. Mecz się wyrównał, ale Delta nie zdołała strzelić żadnego gola i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Czarnych.