Wygrana we mgle

Opublikowano 16 listopada 2018, autor: Piotr Piotrowski

W ostatnim meczu rundy jesiennej żagańsko-żarskiej klasy A, piłkarze KP Tomaszowo okazali się lepsi od Orła Konin Żagański, wygrywając 3:1.

Sobotni mecz (10.11.) zaczął się kiepsko dla gospodarzy. Już w 5. minucie stracili gola, po akcji Jacka Bukiela, a ich czołowemu piłkarzowi, Arturowi Maciocha odkleiła się podeszwa od buta. Po chwili goście z Konina Żagańskiego mogli prowadzić już 2:0, ale piłka po ich kolejnej akcji trafiła w poprzeczkę. Piłkarskie porzekadło mówi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, w tym przypadku to się sprawdziło. W 15. minucie gospodarze wyrównali po strzale Kamila Lechowicza. Lot piłki zmienił Patryk Kirsz, po czym zmyliła ona bramkarza Orła i wpadła do siatki. Po chwili Lechowicz znowu ograł obrońców Orła, po czym z całej siły huknął.

Druga połowa należała już do miejscowych. Piłkarze KP dwukrotnie umieścili piłkę w siatce. Najpierw do siatki po przerwie trafił Adam Drozdek (55. min), a na 3:1 podwyższył w 70. minucie Paweł Micek.

Na koniec rundy drużyna z Tomaszowa wystąpiła w strojach zakupionych z funduszy z Urzędu Marszałkowskiego. Za 7 tys. 730 zł zawodnicy mają nowe stroje, dresy oraz buty.

Pierwszą rundę KP skończył na 7. miejscu, Orzeł – na 13. Wiosną w barwach drużyny z Konina Żagańskiego nie zagra stoper Krzysztof Bareła, który po kontuzji postanowił wybrać się na piłkarską emeryturę. Koledzy pożegnali go gromkimi brawami, a działacze wręczyli puchar i upominek.