REKLAMA

Wasze sprawy

Cuchnący problem

Opublikowano 09 listopada 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Trują ich smrody z oczyszczalni ścieków, maskowane drażniącymi substancjami zapachowymi. Powodują rozdrażnienie, wymioty, bóle.

Udręka mieszkańców Kadłubii i sąsiadującej z nią dzielnicy Żar trwa od lat. Niefortunnie wybudowana w pobliżu oczyszczalnia sprawia, że notorycznie zalewa ich fala smrodu. Większościowym właścicielem oczyszczalni ścieków w Żarach przy ul. Żurawiej jest burmistrz Żar, jednak to głownie mieszkańcy Kadłubii mają problem z miejskimi smrodami. Presja mieszkańców przyczyniła się do zamontowania w 2012 roku przez Złotą Strugę urządzeń do likwidacji odoru w szklarniach służących do suszenia osadów, problem jednak powrócił już po trzech latach. Walka o jakość powietrza rozgorzała na nowo na początku 2016 roku, kiedy smród stał się tak duży, że mieszkańcy nie byli już go w stanie znieść. Spotkania w tej sprawie z urzędnikami odbywają się kilka razy do roku. Na razie bez realnego efektu.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 691

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »