REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Kto poświętuje, a kto nie?

Opublikowano 09 listopada 2018, autor: jb

Nie pójdziesz fryzjera, nie zrobisz zakupów, nie załatwisz spraw w urzędzie. Choć 12 listopada w historii Polski nie jest datą znaczącą, w tym roku będzie dniem wolnym od pracy.

W środę, 7.11., rząd zadecydował, że najbliższy weekend będzie trwał o jeden dzień dłużej. Wszystko z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Poniedziałek, 12.11., będzie dniem wolnym od pracy. Ale nie dla wszystkich.

Do pracy nie pójdą urzędnicy, wolne w szkołach będą mieć nauczyciele, zamknięte będą też przedszkola. Zakaz handlu obowiązywać będzie tak samo jak w niehandlowe niedziele i święta państwowe. Za ladą będą mogli stanąć jedynie właściciele sklepów. 

Wolnego nie będą mieć pracownicy zakładów, które w systemie ciągłym pracują na zmiany oraz pracownicy publicznych szpitali, służby mundurowe, bary, hotele i restauracje. Zakaz nie mówi nic o prywatnych przychodniach lekarskich, więc mogą być one czynne, jeżeli tak zadecydują ich właściciele. Nie odbędzie się za to rozprawa w sądzie, na którą wcześniej dostaliśmy wezwanie, trzeba będzie ustalić jej inny termin.

Warto pamiętać też o tym, że w poniedziałek obowiązywać będą świąteczne rozkłady jazdy komunikacji miejskiej.

Napisz komentarz »