REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Podrabiany policjant

Opublikowano 09 listopada 2018, autor: Piotr Piotrowski

Kilkadziesiąt tysięcy złotych chciał wyłudzić od mieszkanki Żagania oszust, podający się za policjanta Centralnego Biura Śledczego.

Mężczyzna zadzwonił do mieszkanki Żagania w środę, 31 października. Podał się za funkcjonariusza CBŚ. Podczas rozmowy próbował nakłonić kobietę, żeby przelała na jego konto dużą sumę pieniędzy, w związku z prowadzonym przez niego śledztwie.

– Jednak czujna kobieta zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem i natychmiast przerwała rozmowę telefoniczną, a następnie poinformowała policję – opowiada st. sierż. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań. I przestrzega: – Należy pamiętać, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy czy wykonanie przelewu. Nie informują także o prowadzonych przez siebie sprawach przez telefon. Pomimo naszych ostrzeżeń, osoby starsze nadal stają się ofiarami oszustów podszywających się pod krewnych, pracowników socjalnych, akwizytorów, przedstawicieli ZUS, policjantów bądź też oferujących pomoc przy codziennych obowiązkach.

Napisz komentarz »