REKLAMA

Sport

Co dalej z Mundialem?

Opublikowano 09 listopada 2018, autor: Małgorzata Fudali Hakman

Mundial Żary nie przystąpi do rozgrywek 2. ligi futsalu. Takie oświadczenie złożył Jacek Mondorowicz, prezes Stowarzyszenia Amatorskiej Piłki Nożnej.

W poniedziałek (5.11) w hali Prusa miało odbyć się spotkanie ludzi, którym dobro futsalu leży na sercu. Organizował je prezes J. Mondorowicz. Niestety, oprócz niego nikt na nie nie przyszedł.

Mundial zarejestrował się 10 listopada 2001 roku. Czy to koniec stowarzyszenia, które działało przez 17 lat?

„Brak zainteresowania spotkaniem i tym samym chęci wsparcia działań ma swój jeden plus. Sytuacja to rozwiała niektóre wątpliwości co do dalszej mojej działalności (…). W chwili obecnej pierwszą decyzją jest brak przystąpienia do rozgrywek 2. ligi futsalu. Kolejne decyzje związane z pozostałym funkcjonowaniem stowarzyszenia zapadną do końca bieżącego miesiąca” – napisał prezes w swoim oświadczeniu.

J. Mondorowicz twierdzi, że nie zgłosił drużyny seniorów do rozgrywek, bo nie ma kto w niej grać. Po odejściu trzech podstawowych graczy, drużyna nie prezentuje już takiego poziomu, żeby walczyć w rozgrywkach drugiej ligi. Już w ubiegłym sezonie Mundial przeniósł się z Wielkopolski na Dolny Śląsk. Niestety, nic nie zwojował, choć w rozgrywkach uczestniczyły tylko 4 drużyny.

Co z ŻLF?

Mundial oprócz drużyny seniorskiej i młodzieżowej, zajmuje się organizacją rozgrywek Żarskiej Ligi Futsalu. Zapisy trwają. Na razie zgłosiło się 10 drużyn. J. Mondorowicz deklaruje, że pod koniec listopada liga ruszy. W ubiegłym roku do rozgrywek przystąpiło 16 drużyn. W tym sezonie część zespołów zdecydowała się wystartować w iłowskiej Interlidze.

Napisz komentarz »