REKLAMA

Polityka

Żadnych czystek nie będzie

Opublikowano 09 listopada 2018, autor: Piotr Piotrowski

Leszek Ochrymczuk został nowym wójtem gminy wiejskiej Żagań. W drugiej turze pokonał Henryka Janowicza 126 głosami.

L. Ochrymczuk (47 l., komitet Lepsza Gmina), mieszkaniec Miodnicy, radny i zastępca szefa Lubuskiej Komendy OHP otrzymał 1.310 głosów. Jego rywal, H. Janowicz, dotychczasowy starosta żagański (51 l.,  kandydat komitetu Gmina i Powiat Przyjazne Ludziom), dostał 1.184.

L. Ochrymczuk ukończył prawo i administrację na Uniwersytecie Wrocławskim. W ostatniej kadencji był radnym gminy. Zanim zaczął pracę w Lubuskiej Komendzie OHP był przez ponad trzy lata kierownikiem Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wiechlicach.

– Wierzyłem w mądrość mieszkańców, w to, że chcą lepszej gminy i jej rozwoju. Bardzo dziękuję im za głosy – mówi Ochrymczuk.

Nowy wójt zapewnia, że zanim cokolwiek zmieni w organizacji pracy Urzędu Gminy, spotka się z jego pracownikami.

– Żadnych czystek nie będzie. A panią sekretarz Danutę Michalak darzę ogromnym szacunkiem i nie ma potrzeby, aby dokonywać gwałtownych ruchów personalnych – zapewnia.

Co ciekawe, L. Ochrymczuk ma w nowej Radzie Gminy tylko dwóch radnych. Jego rywal – aż 10.

– W gminie mamy 9 nowych radnych i 6, którzy już są gotowi na współpracę. A tych 9, jestem przekonany, będzie chciało pracować dla dobra gminy i swoich miejscowości, bo po to zostali wybrani, a nie po to, żeby tworzyć układy – mówi nowy wójt.

Poprzednik L. Ochrymczuka, wójt Tomasz Niesłuchowski, zarabiał 10 tys. 180 zł miesięcznie.

 

 

Napisz komentarz »