REKLAMA

Polityka

Śpiewająca sesja

Opublikowano 09 listopada 2018, autor: jb

58 razy na sesjach w ciągu 4 lat spotkali się radni z Małomic. Ostatnia sesja, w poniedziałek, 5.11., była bardzo krótka.

Radni z uchwałami porządkowymi do budżetu i aktualizacją studium planu zagospodarowania przestrzennego rozprawili się w niecałe 15 minut.

Większą część zajęły podziękowania. Wesoło nie było, bo z obecnego składu Rady Miasta na kolejną kadencję wybrano tylko cztery osoby.

Wszystkich zaskoczyła burmistrz Małgorzata Sendecka, która na sesji zaintonowała piosenkę „To jest już koniec”. Dostała kwiaty od przewodniczącego Rady Miasta, Józefa Chuchry, który wybory wygrał.

– Dziękuję za naszą wspólną pracę. Wbrew temu, co było mówione w kampanii wyborczej, nie mogę powiedzieć, że jesteśmy tu jakąś kliką, a w gminie była stagnacja – podkreślał.

– Wydaje mi się, że zrobiliśmy dużo. Nie można powiedzieć, że w każdej miejscowości po równo, ale na pewno sprawiedliwie. Liczę na to, że po prostu współpraca z nową radą też będzie dobra – stwierdziła burmistrz.

Oprócz J. Chuchry, spośród dotychczasowych radnych, mandat na kolejną kadencję wywalczyli: Alicja Trąbska, Barbara Reguła i Józef Karpińskich. Kadencja pozostałych mija 16 listopada.

Napisz komentarz »