REKLAMA

Polityka

Radny robi biznes na miejskiej kulturze?

Opublikowano 09 listopada 2018, autor: Norbert Królik

Prawie 400 tys. zł dotacji dostało w latach 2015-2018 z Urzędu Miasta w Żarach stowarzyszenie Żaranin. Jego menedżerem i byłym prezesem jest radny Łukasz Matyjasek. Prowadzi on również Agencję Artystyczną Luke Sound, której podstawowa działalność to wesołe miasteczka i parki rozrywki.

Żarscy urzędnicy w latach 2015-2018 dofinansowali stowarzyszenie Żaranin kwotą prawie 400 tys. zł. Z tego blisko połowa trafiła do stowarzyszenia bez żadnych konkursów.

– Jeżeli dajesz komuś pieniądze, to potem masz w nim sługę – uważa Lucyna Grzybowicz, radna miejska, która jest zdania, że pieniądze trafiały do stowarzyszenia dlatego, że jego menedżerem jest radny miejski, który głosuje na sesjach.

Urzędnicy wiedzą, że Ł. Matyjasek jest radnym miejskim. Nie przeszkadza im to jednak w tym, żeby wysyłali zaproszenia do złożenia oferty na realizację zadań (różnego rodzaju imprez, koncertów, itp.) na firmowego maila radnego, w którym zawarte jest jego imię i nazwisko.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 1071

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »