Lider pokonany

Opublikowano 09 listopada 2018, autor: TR

Sparta Mierków pokonała 3:1 lidera tabeli piłkarskiej A klasy Relax Grabice (w sobotę, 3 listopada).

W pierwszej połowie, w 24. minucie, bramkę dla gospodarzy zdobył Oskar Dziekuć. Po zmianie stron Sparta podwyższyła prowadzenie, po podaniu Łukasza Perdocha do Dawida Szyji, który strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Relaxu. Dwubramkowe prowadzenie osłabiło obronę gospodarzy i w 75 minucie, po błędzie obrony, goście zdobyli bramkę kontaktową i zaczęli „gonić” wynik. Kibice mogli zobaczyć nawet bramkarza Relaxu, który z piłką zapędzał się na połowę rywala. Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ zamianie, a w doliczonych minutach Grzegorz Demczak kapitalnie uderzył między nogami obrońcy i bramkarza Relaxu i ustalił wynik na 3:1.

W sobotę, na wyjeździe, grało też Kado Górzyn, które w Wężyskach pokonało miejscową Pogoń 4:0.

Rezultatem sobotnich meczy jest przemeblowanie tabeli piłkarskiej A klasy. Liderem jest Kado, wiceliderem jest Relax Grabice, a na trzecim miejscu znajduję się Sparta Mierków.

– Wygrana z liderem smakuje najbardziej. Pewnie nasz wynik podoba się też w Górzynie, bo to oni zostali teraz liderem ? podsumował wygraną kierownik drużyny Edward Kulczyk.