REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Pobiegną ulicami Żagania

Opublikowano 09 listopada 2018, autor: Piotr Piotrowski

Ponad tysiąc osób pobiegnie w niedzielę, 11 listopada, ulicami Żagania, w ramach VI Biegu Niepodległości.

Najpierw, o godz. 9.30, pobiegną dzieci (start i meta na stadionie Arena przy ul. Kochanowskiego). Dzieci do lat 6 będą pokonywać 60 metrów, w wieku 7-9 lat – 200 metrów, w wieku 10-12 lat – 300 metrów, w wieku 13-15 lat – 800 metrów. Bieg główny, 10-kilometrowy, ulicami miasta rozpocznie się o godz. 11.11. Wystartuje w nim ponad 800 osób z całej Polski.

Każdy uczestnik może liczyć na okolicznościowy medal. Dodatkowe nagrody czekają na zwycięzców tzw. lotnej premii, która będzie zlokalizowana na wysokości bramy wjazdowej do firmy Galasiak na ul. Waryńskiego. Odbędą się też Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Mieszkańców Obszarów Wiejskich w biegu ulicznym na 10 km. 

Uwaga, utrudnienia!

Biegacze pobiegną ul. Kochanowskiego przy stadionie Arena, a następnie: Kolejową, Fredry, Waryńskiego, Browarnianą, Dworcową, Traugutta, Koszarową, łącznikiem przy markecie Kaufland, ponownie Dworcową, rondem Czterech Pancernych, przez most na Bobrze, rondem Piastów Śląskich, Ratuszową, przez Rynek, Bracką, Szprotawską, Kopernika, Brodatego, Łużycką, Piłsudskiego, ponownie Brodatego, Łużycką, Bracką, Długą, Keplera, Jana Pawła II, Mickiewicza, Wojska Polskiego, Skarbową, przez most na Bobrze, rondem Czterech Pancernych, Włókniarzy, Asnyka, Zamkową, Śląską, Lubuską, Ks. Żaganny, Piastowską, Konopnickiej, Kochanowskiego z metą na stadionie Arena.

W związku z tym, w godz. 10.00-13.00, kierowcy mogą natrafić na utrudnienia w ruchu drogowym.

Napisz komentarz »