REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

KFC coraz bliżej

Opublikowano 02 listopada 2018, autor: bj

Do otwarcia żarskiej restauracji coraz bliżej. Na ścianach pojawiają się firmowe barwy. A firma ogłosiła rekrutację. Szukają kierownika zmiany i pracowników.

– KFC w Żarach będzie lokalem typu Drive Thru Light. Drive Thru oznacza, że goście będą mogli złożyć i odebrać swoje zamówienie bez konieczności wysiadania z samochodu, natomiast Light odnosi się do metrażu restauracji, który wyniesie ok. 220 mkw. – informuje Maria Grzybowska z biura prasowego AmResst, właściciela sieci KFC.

Przypomnijmy. Pozwolenie na budowę żarskie starostwo wydało już w czerwcu. Dotyczyło ono dwóch budynków na jednej działce przy ul. Katowickiej w Żarach, tuż obok Lidla i McDonald`sa. Jeden z budynków, parterowy, ma mieć funkcję gastronomiczną, to w nim będzie restauracja KFC. Drugi, piętrowy (o pow. 1 tys. 800 mkw.), handlowo-biurowy, z pomieszczeniami pod wynajem, stanie obok. Pomiędzy nimi pojawić się ma parking na 60 aut.

Samo KFC będzie wysokie na ok. 5,5 metra, z szeroką na 19 metrów elewacją frontową. Sala restauracyjna zajmie ok. 65 mkw., a kuchnia – 70 mkw. Do tego zaplecze magazynowe z chłodniami, część socjalna dla pracowników i toalety dla klientów.

W restauracji maksymalnie przebywać będzie 40 klientów i 9 osób personelu.

– Obecnie trwa rekrutacja pracowników. Docelowo planujemy zatrudnić około 30 osób, które zadbają o bezpośrednią obsługę klienta i przygotowywanie posiłków – mówi M. Grzybowska.

Firma nie informuje, kiedy będzie można zjeść w jej restauracji w Żarach po raz pierwszy.

– O dokładnej dacie otwarcia oraz planowanych atrakcjach poinformujemy w oddzielnym komunikacie – zastrzega M. Grzybowska.

Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie praca.kfc.pl/

 

 

Napisz komentarz »