Na ringu i macie

Opublikowano 02 listopada 2018, autor: hakma

Zawodnicy z Żar i Żagania z klubu Malinowski Team wzięli udział w otwartych Mistrzostwach Świata Organizacji WFMC w niemieckim Nordhorn (w dniach 26-28 października).

Zawodnicy rywalizowali w muay thai, K-1, kick light kickboxing, grapplingu oraz MMA. Dominika Chabiniak po bardzo dobrej walce wywalczyła brązowy medal K-1, podobnie jak jej klubowy kolega Mateusz Matuszak, który w muay thai stanął na najniższym stopniu podium. Podwójne laury przypadły Pawłowi Jasienowiczowi, który nieznacznie przegrał z Holendrem o wejście do finału w muay thai, ostatecznie zdobył także brązowy krążek, dodał do tego taki sam medal w formule kick light. Michał Buganik został wicemistrzem świata w grapplingu, a w formule MMA zdobył pas mistrzowski i tytuł mistrza świata MMA.

– Rywalizacja odbywała się kategoriami aż do rozstrzygnięcia, dlatego zawodnicy niekiedy mieli dosłownie chwilę na odpoczynek, by walczyć dalej na ringu i macie. To ogromny sukces klubu – podkreślił Paweł Malinowski, trener zawodników.