REKLAMA

Sport

Zagrali na czuja w ciemnościach

Opublikowano 02 listopada 2018, autor: Małgorzata Fudali Hakman

Niecodzienny przebieg miał mecz B klasy pomiędzy Iskrą Jabłoniec a Zielonymi Drożków.

Spotkanie zostało zaplanowane na 28 października, na godzinę 15.30. Wszystko było w porządku do momentu, kiedy organizatorów olśniło, że w nocy nastąpiła zmiana czasu na zimowy i że prawdopodobnie druga połowa będzie się toczyć w zapadających ciemnościach.

Było już za późno na zmianę godziny i obie drużyny wybiegły w deszczowe niedzielne popołudnie na murawę boiska w Jabłońcu. Pogoda nie sprzyjała wyczynom i nikt nie spodziewał się wybitnego widowiska sportowego. Sędzia prowadzący spotkanie co chwilę zerkał nerwowo na zegarek i spoglądał w zasnute ołowianymi chmurami niebo, chyba modląc się o światło albo o zestaw noktowizorów.

Piłkarzom, zwłaszcza kiedy było jeszcze w miarę jasno, pogoda nie przeszkadzała. Trafili, mimo ciemności, do bramki aż 6 razy. Dwukrotnie zrobili do piłkarze z Drożkowa. Damian Struś i Patryk Wąsik i czterokrotnie zawodnicy Iskry: trzy razy Dawid Sobkowiak i raz Jacek Siwak.

 

Gdzie kopać?

Choć przerwa trwała tylko 5 minut, to obie drużyny ochoczo wbiegły na boisko, chcąc dokończyć grę, zanim przestaną dostrzegać piłkę i przeciwników. Gospodarze co prawda zapalili dwa halogeny zamontowane na słupach, ale oświetlały one bardzo słabo tylko jedną połowę. Na drugiej panowały egipskie ciemności. Sędzia, chcąc zobaczyć przewinienia, musiał podbiegać do zawodników na odległość 30 cm. Bramkarz wprowadzający do gry piłkę z piątki, krzyczał do zawodników, żeby się odzywali, bo on nie widzi, w jakim kierunku kopać. Może nie chciał ich zabić szybującą piłką? Pod koniec mecz przypominał kabaret, a zawodnicy od 70 minuty zachęcali arbitrów do zakończenia tej farsy.

Arbiter zawodów Albert Pachowicz odgwizdał koniec spotkania w całkowitych już ciemnościach dopiero po upływie regulaminowego czasu. Z pewnością sędziowie i zawodnicy długo będą pamiętać mecz, który rozegrali na czuja.

Napisz komentarz »