REKLAMA

Sport

Zmiany w czubie tabeli

Opublikowano 02 listopada 2018, autor: hakma

Derbowy pojedynek Unii Kunice z Czarnymi Żagań (27.10) miał być wisienką na torcie 13. kolejki rozgrywek klasy okręgowej.

Niestety, mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie. Czarni Żagań wygrali bez problemów z osłabionym zespołem z Kunic 2:0. Unia od 30. minuty grała w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartką został ukarany zawodnik gospodarzy Mariusz Kościesza. Dwie bramki dla Czarnych strzelił Tomasz Urban. Po tym zwycięstwie podopieczni Sebastiana Horodyskiego zrównali się punktami z Promieniem Żary. Dotychczasowy wicelider przegrał na wyjeździe z Odrą Nietków 1:3 (honorowego gola zdobył Marek Wolak) i spadł w tabeli na trzecie miejsce, tracąc do Odry jeden punkt. Delta Sieniawa Żarska wygrała u siebie ze Zrywem Rzeczyca 3:2 i zakończyła złą passę przegranych meczów. Bramki dla sieniawian strzelili: Damian Sokołowski (2) i Adam Baworowski.

Do końca rundy jesiennej pozostały dwie kolejki, które – o ile nie nastąpi żaden kataklizm – nie zmienią układu w tabeli. W walce o awans liczą się na razie 4 zespoły: Piast Iłowa, Promień Żary, Odra Nietków i Czarni Żagań i wszystko na wskazuje na to, że tak zostanie do końca sezonu.

Napisz komentarz »