Sparta pokonała Błękitnych

Opublikowano 02 listopada 2018, autor: TR

W rozgrywkach A klasy, w sobotę, 27 października, Sparta Mierków pokonała 3:2 Błękitnych Zabłocie.

Już w 9 minucie, goście objęli prowadzenie po strzale Mateusza Warchoła. 10 minut później po akcji prawą stroną Oskar Dzikuć podał w pole karne do Dawida Szyji. Jego strzał obronił bramkarz Błękitnych, ale dobitka Andrzeja Żuka była już skuteczna. Remis 1:1 utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron, w 49 minucie, Oskar Dzikuć po rajdzie prawą stroną pokonał bramkarza gości, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Pięć minut później podwyższył na 3:1.

W końcówce meczu, po faulu na Tomaszu Jaszczyszynie sędzia pokazał na wapno. Rzut karny pewnie wykorzystał Mieczysław Szandurski i zrobiło się 3:2. Goście do ostatniego gwizdka walczyli o remis, ale wynik nie uległ zmianie.

– Cieszymy się z trzech punktów i z tego, że po utracie pierwszej bramki, potrafiliśmy się podnieść i wygrać. Cieszy forma drużyny w końcówce sezonu – podsumował szkoleniowiec Sparty Jarosław Wysokiński.