Postawili się liderowi

Opublikowano 02 listopada 2018, autor: Piotr Piotrowski

Lider żarsko-żagańskiej klasy A, Sparta Grabik, kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. W sobotę, 27.10., odniósł już jedenasty z rzędu triumf, pokonując 2:0 Kwisę Trzebów.

Choć grał beniaminek z liderem, spotkanie w Rudawicy (Kwisa rozgrywa tam mecze) wcale nie było jednostronnym widowiskiem. Naszpikowana doświadczonymi zawodnikami, grającymi choćby w żarskich klubach (m.in. Grzebyk, Chmielewski, Andruszkiewicz czy Stefański), Sparta w tym sezonie w 11 kolejkach nie zaznała porażki. Mało tego, strzela średnio ponad 3 bramki na mecz. Kwisa nie przestraszyła się faworyta. Gospodarze długo zachowywali czyste konto, mądrze się broniąc i wyprowadzając kontrataki. Mieli nawet okazję na zdobycie gola, ale w 13. minucie, po strzale Kacpra Nowakowskiego, piłka o centymetry minęła słupek. W odpowiedzi, Paweł Chmielewski huknął sprzed pola karnego, ale bramkarz Kwisy był na posterunku. Golkiper gości skapitulował dopiero w drugiej połowie, gdy w 53. minucie pokonał go doświadczony, 37-letni Ryszard Grzebyk. Wynik na 2:0 w 63. minucie ustalił Łukasz Chmielewski.