baner-jas

Moczynianka kroczy po awans

Opublikowano 02 listopada 2018, autor: Piotr Piotrowski

Beniaminek żagańskiej klasy B, Moczynianka Moczyń, odniósł 8. zwycięstwo w tym sezonie. W niedzielę, 28 października, pokonał na Arenie Garbarnię Leszno Górne 2:0.

Dwie kolejki temu, Moczynianka dzięki problemom kadrowym Trapera Chichy, wskoczyła na pozycję lidera i teraz się na niej tylko umacnia. Jej niedzielny rywal – Garbarnia – wysoko postawił poprzeczkę. Przez ponad 60 minut obrońcy gości mądrze bronili dostępu do własnej bramki, ograniczając się do kontr. W pierwszej połowie Moczynianka biła głową w mur. Masa rzutów rożnych, wolnych, a także strzałów, nie przyniosła jednak rezultatu. W 19. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, do piłki doszedł Tomasz Buganik, ale bramkarz Garbarni nie dał się zaskoczyć. Dwie minuty później, po strzale Buganika, golkiper gości obronił, ale wypuścił piłkę przed siebie. Dobiegł do niej Patryk Gątnicki, który był jednak na pozycji spalonej. Żaganianie odczarowali bramkę Garbarni w drugiej połowie. Pierwszego gola w 65. minucie strzelił Łukasz Wilk, na 2:0 pięć minut przed końcem podwyższył Rafał Urbański.  Przy obu asystę zaliczył Emilian Kiciński. Po tej wygranej Moczynianka ma już pięć punktów przewagi nad drugim Witkowem.

Radości nie kryje trener żagańskiego zespołu, Marcin Jankowski, dla którego jest to debiut w roli szkoleniowca.

– Fajnie byłoby wywalczyć awans w debiutanckim sezonie – mówi M. Jankowski. – Tym bardziej, że zespół został zmontowany w 5 minut, tuż przed inauguracją rozgrywek. Z Garbarnią długo się męczyliśmy, bo zamurowali nam bramkę. Choć goście przyjechali na mecz gołą jedenastką, to ambitnie walczyli. Musieli jednak pęknąć, co się stało w drugiej połowie.