Ludzie, wydarzenia

Lubsko wygrało ligę

Opublikowano 26 października 2018, autor: Norbert Królik

Ostatnie zawody z cyklu ligi wędkarskiej Nysa-Bóbr rozegrano na zbiorniku Betonówka w Tuplicach.

W klasyfikacji generalnej najlepsi okazali się wędkarze z koła PZW nr 1 w Lubsku.

W kategorii seniorów, na trudnym łowisku, przy niskim stanie wody najlepiej poradził sobie  Patryk Szulczewski z koła PZW Tuplice – uzyskał 1865 punktów. Drugie miejsce zajął Rafał Paciuszkiewicz, koło PZW Łęknica, 1830 pkt, trzecie Krzysztof Szandurski, Nowogród 1, 1605 pkt.

W kategorii kadetów najlepszy wynik uzyskał Oskar Bojkowski, Lubsko 1, 1235 punktów, przed Mikołajem Marciniakiem, Lubsko 1, 750 pkt. i Marcinem Ksiukiem, Lubsko 1, oraz Dominikiem Sztejną, Tuplice, obaj 620 pkt. Drużynowo zawody wygrała drużyna z Tuplic.  Ostatnie tegoroczne zawody rozegrano w niedzielę (14.10).

W klasyfikacji generalnej zwycięzcą Ligi Wędkarskiej „Nysa-Bóbr” został Paweł Lesiński, koło PZW Lubsko 1. Drugie miejsce zajął Krzysztof Tratkiewicz z koła PZW Łęknica, trzecie Łukasz Ołdak z Łęknicy, czwarte Józef Stróż, Lubsko 1, a piąte Tadeusz Szulczewski z Tuplic.

W kategorii kadetów „rzutem na taśmę”, zwyciężył Oskar Bojkowski, przed Marcinem Ksiukiem i Krzysztofem Ksiukiem (Lubsko 1). W gronie najlepszych znalazł się także najmłodszy uczestnik ligi Mikołaj Marciniak, Lubsko 1, który zajął piąte miejsce.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zdobyło koło PZW Lubsko 1, drugie koło PZW Łęknica, trzecie koło Tuplice.