REKLAMA

Kultura, Oświata

Wspaniałe 60-lecie

Opublikowano 26 października 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Noblistów Polskich w Żarach ma już 60 lat.

W środę, 17.10., w sali widowiskowej Luna, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Noblistów Polskich obchodziła swoje 60-lecie. Licznych gości przywitała dyrektor szkoły, Małgorzata Stodulska.

– Towarzyszymy naszym uczniom w zdobywaniu wiedzy – powiedziałaM. Stodulska. – Pokazujemy, co to znaczy mieć empatię, czym jest pasja i dobro. Szkoła jest miejscem, w którym kształtują się przyszłe fundamenty naszej społeczności. Z biegiem lat nasza szkoła się zmieniała. Dziękuję wszystkim nauczycielom, że traktowali pracę nie jako obowiązek, ale życiową pasję.

Z historii szkoły

Szkoła Podstawowa nr 5 została założona w 1958 roku, pierwszym jej kierownikiem był Edward Leszczyński. W 1974 roku w szkole odbyło się po raz pierwszy uroczyste pasowanie na ucznia, także w tym roku szkole ufundowano sztandar. W 1991 roku Piątce zostały przekazane budynki na ulicy Częstochowskiej. W 1992 roku szkoła jako pierwsza w mieście otworzyła dla swoich uczniów pracownię komputerową. W 2001 roku M. Stodulska została dyrektorem. Od 2003 roku szkoła nosi imię Noblistów Polskich. Jednym z wydarzeń w życiu szkoły było przyjęcie w styczniu 2018 roku prezydenta Andrzeja Dudy.

 

Napisz komentarz »