REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Worek ze szczeniakami w lesie

Opublikowano 26 października 2018, autor: jb

Dwa szczeniaki zawiązane w worku ktoś wyrzucił do lasu.

Pieski w lesie w okolicach Chotkowa (gm. Brzeźnica), daleko od drogi i zabudowań, znalazła przypadkowa osoba. Wolontariusze OTOZ Animals z Zielonej Góry pojechali po psy 11.10. po godzinie 23:00.

Znaleźli dwa szczeniaki, czarnego samca i szaro-brązową samiczkę.

– Osoba, która nam zgłosiła tę sprawę, przyznała, że widziała tam psy przynajmniej od dwóch dni. Oba zwierzaki mają około 3 miesięcy. Były już na tyle duże, że wygryzły dziurę w worku, ale sił starczyło im tylko na to, żeby leżeć obok niego – przyznaje Sylwia Zając, koordynatorka OTOZ w Zielonej Górze.

Pieski przebadał weterynarz, obecnie są pod opieką hotelu dla zwierząt „Szafirka” w Nowej Soli.

– U obu psów stwierdzono grzybicę, oba były też mocno odwodnione, wygłodzone. Suczka miała 39 stopni gorączki i powiększone węzły chłonne – wymienia S. Zając.

OTOZ prowadzi zbiórkę pieniędzy na leczenie i utrzymanie psów w hotelu. Zgłosić się do nich może też każdy, kto wie, do kogo mogą należeć pieski. Można zrobić to poprzez ich telefoniczny numer alarmowy – 570 136 666.

– Samiec będzie większym pieskiem, bo już ma spore łapki. Samiczka to typowy mały mieszaniec. Trzeba zaznaczyć, że zwierzaki nie zostały w lesie zostawione przez przypadek. Żeby się do nich dostać, trzeba było wejść naprawdę w głąb lasu – dodaje S. Zająć.

Napisz komentarz »