REKLAMA

Polityka

Dudojć zmiótł Jurkowskiego

Opublikowano 26 października 2018, autor: TR

W wyborach na burmistrza Lubska Janusz Dudojć dostał ponad dwa razy więcej głosów od Lecha Jurkowskiego.

W wyborach zagłosowało 7.302 mieszkańców na 14.756 uprawnionych, czyli frekwencja wyniosła 50 %. Aż 4.902 głosów otrzymał dotychczasowy żarski starosta i zdeklasował rywala, który uzyskał 2.308 głosów.

Urzędujący przez 4 lata L. Jurkowski nie zdobył także mandatu radnego. Na „swojej dzielnicy” dostał srogie baty od Roberta Słowikowskiego z komitetu J. Dudojcia, który pokonał go stosunkiem głosów 90-302.

J. Dudojć wielokrotnie krytykował „za pochodzenie” zastępcę L. Jurkowskiego, Jerzego Wojnara, któremu zarzucał brak znajomości lubskich realiów i problemów (Wojnar nie jest mieszkańcem gminy Lubsko). Los J. Wojnara wydaje się więc przesądzony. Kto będzie jego następcą? Spekulacje są takie, że będzie to nowo wybrana radna i dyrektorka Niepublicznej Szkoły Podstawowej Monika Przysmak. Oznaczałoby to jednak nowe wybory. Druga wersja mówi, że będzie to R. Słowikowski, co również oznaczałoby nowe wybory i dawało szansę na wejście do Rady Miasta L. Jurkowskiemu, czego J. Dudojć na pewno chciałby uniknąć. Nowo wybrany burmistrz trzyma „karty przy orderach”.

– Na razie wiceburmistrza w ogóle nie będzie. Musimy oszczędzać, na administracji także ? krótko kwituje J. Dudojć.

Burmistrz Lubska zarabia 8 tys. 500 zł miesięcznie.

 

 

Napisz komentarz »