REKLAMA

Polityka

Madej wzięła Żary

Opublikowano 26 października 2018, autor: Norbert Królik

Danuta Madej będzie burmistrzem Żar przez kolejne 5 lat. Żaden z jej kontrkandydatów nie zdobył wystarczającej liczby głosów, żeby przejść do drugiej tury.

D. Madej zdobyła 61,93 proc. głosów i tym samym już w pierwszej turze rozstrzygnięta została walka o stanowisko burmistrza. Mieszkańcy dali szansę D. Madej, żeby zrealizowała obietnice sprzed czterech lat (m.in remont ul. Sportowej czy remont Żarki). Jako burmistrz Żar zarabia 10 tys. 600 zł miesięcznie.

Jej kontrkandydaci wypadli słabo, ale robią dobrą minę do kiepskiej gry. Marcin Grubizna z Koalicji Obywatelskiej zdobył 14,8 proc. głosów.

– Jestem bardzo zadowolony z wyniku, tym bardziej, że decyzję o starcie na burmistrza podjąłem na krótko przed wyborami – mówi M. Grubizna.

Jeszcze gorzej zaprezentowali się Leszek Wroczyński z SLD (11,95 proc.) i Tadeusz Płóciennik z PiS (11,32 proc.). L. Wroczyński nie dostał się nawet do Rady Miasta. T. Płóciennik w Radzie Miasta będzie, ale w swoim okręgu, mimo że był na pierwszym miejscu, to i tak zdobył dopiero drugi wynik na liście PiS.

– Zrobiliśmy mistrzostwo świata. Tak naprawdę przed wyborami wiedzieliśmy, że pokonanie Danuty Madej będzie bardzo trudne, dlatego staraliśmy się o jak najlepszy wynik do Rady Miasta. Liczyliśmy na 3 mandaty, a zdobyliśmy 5 – mówi zadowolony, mimo porażek, T. Płóciennik.

Napisz komentarz »