REKLAMA

Polityka

Wójt umocniony

Opublikowano 26 października 2018, autor: bj

Niemal 80-procentowe poparcie wyborców (3 tys. 343 głosy) w gminie Żary uzyskał Leszek Mrożek, wójt gminy Żary.

Pewnie zwyciężył w gminie Żary jej dotychczasowy wójt, Leszek Mrożek. Dostał 3 tys. 343 głosy, co daje ponad 79 proc. poparcia. Na jego kontrkandydatkę, Iwonę Prokop, zagłosowało prawie 21 proc. mieszkańców (879 osób). L. Mrożek dzięki temu w gminie Żary rządzić będzie drugą kadencję. I nie ukrywa zadowolenia z decyzji mieszkańców.

– To wielki kapitał zaufania, za który bardzo dziękuję. Cieszę się, że będę miał możliwość realizowania dalszych planów. A jest wiele rzeczy do zrobienia. Chcemy zacząć od rozbudowy przedszkola w Grabiku oraz budowy świetlicy wiejskiej w Lubomyślu. Zamierzam też kontynuować inwestycje, jeżeli idzie o remonty, modernizację dróg i uzupełnianie oświetlenia w poszczególnych miejscowościach – mówi L. Mrożek.

– Prowadziłam kampanię bardzo krótko, bo właściwie dwa tygodnie, więc wynik, który uzyskałam, bardzo mnie cieszy. Chciałabym podziękować za zaufanie. Chcę je wykorzystać, zamierzam założyć stowarzyszenie na rzecz miejscowości Olbrachtów, żeby jednoczyć lokalną społeczność – komentuje I. Prokop.

Wynagrodzenie wójta gminy Żary wynosi ok. 11 tys. 600 zł miesięcznie.

Napisz komentarz »