REKLAMA

Polityka

Nowy na stanowisku

Opublikowano 26 października 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Gmina Trzebiel ma nowego wójta. Został nim Tomasz Sokołowski z Niwicy

Tomasz Sokołowski (40 l.) zdobył 1.397 głosów, pokonując tym samym Marka Iwlewa, który wójtem był przez 8 lat. Były wójt zdobył 1.008 głosów.

Samorządowy debiut

T. Sokołowski do tej pory niewiele miał wspólnego z samorządem, jednak program wyborczy, w którym zaproponował m.in. budowę i modernizację ujęć wody, remont placówek oświaty, budowę hali sportowej czy wprowadzenie funduszu sołeckiego, przekonał wyborców.

Pensja wójta w Trzebielu to 10 tys. 180 zł.

– Radość ze zwycięstwa jest naprawdę ogromna – nie ukrywa T. Sokołowski. – Wygrałem w każdym obwodzie i to znaczną różnicą głosów. Wprowadzam 9 radnych, wszyscy ciężko pracowali. Myślę, że współpraca także z pozostałymi radnymi będzie układała się owocnie, w końcu to wszystko dla dobra gminy Trzebiel. W naszej gminie jest wiele do zrobienia. Urząd będzie przyjazny mieszkańcom. Chcę, abyśmy wszyscy pracowali jako zespół – zapewnia.

T. Sokołowski z wykształcenia jest informatykiem. Prowadzi własną działalność gospodarczą, przez dwa lata pracował także jako informatyk w Urzędzie Gminy. Jest prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Niwicy. Prywatnie jest mężem i ojcem dwójki dzieci.

Za wcześnie na plany

M. Iwlew przepracował w gminie Trzebiel 18 lat, z czego 10 lat na stanowisku urzędnika, a 8 lat jako wójt.

– Życzę mojemu następcy wszystkiego najlepszego – mówi M. Iwlew. – Szanuję decyzję mieszkańców. Tomkowi mogę obiecać, że jeśli tylko będzie potrzebował mojej pomocy, może na mnie liczyć. Znam w tej gminie każdą dziurę i kamień. Na dobry początek jest do zrealizowania kilka inwestycji, na które już pozyskaliśmy środki. Nie mam jeszcze planów na przyszłość, teraz muszę przekazać urząd, potem będę chciał trochę odpocząć i spędzić czas z rodziną – mówi M. Iwlew.

Napisz komentarz »