Sobieski po równi pochyłej

Opublikowano 26 października 2018, autor: Piotr Piotrowski

Trzecią porażkę zanotowali żagańscy siatkarze w tegorocznych rozgrywkach II ligi. W Wałbrzychu nie dali rady drużynie Aqua Zdrój, ulegając 1:3 (25:21, 14:25, 18:25, 17:25).

W meczu 4. kolejki II ligi, żaganianie pokazali pazur tylko w pierwszym secie, w którym szybko osiągnęli kilkupunktowe prowadzenie, nie oddając go już do końca tej odsłony. I tyle dobrego o występie Sobieskiego w Wałbrzychu. W kolejnych setach gra Sobieskiego była festiwalem błędów w przyjęciu piłek i ataku. Do tego kiepski serwis i blok.

– Pewnym wytłumaczeniem postawy zespołu w tym meczu jest brak jednego z liderów, kontuzjowanego Pawła Gajowczyka. W Wałbrzychu walka była tylko w pierwszej odsłonie, w kolejnych wyglądało to wszystko bardzo kiepsko – mówi Kazimierz Poprawski, dyrektor WKS-u Sobieski.  – Na razie nie robimy nerwowych ruchów,  z oceną gry i wyników poczekamy do końca pierwszej rundy rozgrywek.

W najbliższą sobotę, 27 października, „wojskowych” czeka kolejna trudna przeprawa. W żagańskiej Arenie, o godz. 17.00, podejmą siatkarzy Chrobrego Głogów, którzy po 4. kolejkach są wiceliderami tabeli.

Wyniki pozostałych meczów 4. kolejki: Ikar Legnica – BTS Bolesławiec 3:0, Juve Głuchołazy – Olavia Oława 2:3, MUKS Milicz – Bielawianka Bielawa 3:0, Chrobry Głogów – Astra Nowa Sól 3:0.