REKLAMA

Polityka

Wybiorą w drugiej turze

Opublikowano 26 października 2018, autor: jb

Wójt Wojciech Olszewski i Lech Miszewski powalczą w drugiej turze o fotel wójta gminy Wymiarki.

W pierwszej turze mieszkańcy mogli wybierać spośród siedmiu kandydatów. Najwięcej głosów, bo 249 (23,36% wszystkich), dostał Lech Miszewski. Wojciech Olszewski wszedł do drugiej tury ze 184 głosami (17,26% głosów). Dostał o jeden głos więcej od kandydata PiS, Zdzisława Lubasa. Franciszek Pietrzak otrzymał 161 głosów, Zbigniew Żabiński – 155, Anita Staszkowian – 82, Ireneusz Klejszta – 52.

– Ten wynik dla mojego komitetu jest bardzo optymistyczny. Spodziewaliśmy się drugiej tury i mam nadzieję, że jej wynik będzie równie dobry na mnie. Nawet w sklepie na co dzień słyszę dobre słowa od mieszkańców – mówi L. Miszewski.

– W piątek wiele ludzi mówiło mi, że wszystko będzie dobrze, byle do drugiej tury. Ja miałem świadomość, że mogę do niej w ogóle nie wejść. O godz 3:00, gdy poznałem wyniki najpierw z obwodu w Witoszynie, powiedziałem żonie, że przegrałem. Nie przypuszczałem, że mogę nadrobić stratę w Wymiarkach – mówi wójt. – Każdy wynik drugiej tury przyjmę z pokorą, ale dopiero teraz uświadomiłem sobie, jak bardzo dużą różnicę czyni jeden głos. W moim odczuciu w ostatniej kadencji zrobiliśmy dużo dobrej pracy i mogę chodzić z podniesioną głową – dodaje.

O tym, kto zostanie wójtem, zadecydują mieszkańcy w niedzielę, 4.11.

Napisz komentarz »