Budowlani wyrwali zwycięstwo

Opublikowano 26 października 2018, autor: hakma

W sobotę (20.10.) Budowlani Lubsko, którzy od 3 kolejek nie przegrali spotkania, podejmowali Deltę Sieniawa Żarska.

Goście przyjechali podreperować swoje morale, a gospodarze wyszli na murawę z mocnym postanowieniem wygranej. Podopieczni duetu trenerskiego Słobodzian i Miczke od pierwszej minuty przystąpili do ataku. Pod bramką rywala zawodziła jednak skuteczność. Podopieczni Mariusza Gawlaka przeprowadzili dwa kontrataki, które okazały się bardzo groźne, niestety nie wykorzystali błędów obrońców Budowlanych. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Druga część zaczęła się znów od ataków gospodarzy, które niestety nie kończyły się bramką. Dopiero w 59 minucie przed polem karnym Delty został sfaulowany Radosław Romanowski i sędzia odgwizdał rzut wolny, który na bramkę zamienił Dawid Urban. Już 6 minut później Budowlani grali w dziesięciu, ponieważ za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę boisko opuścił Jakub Kajetańczyk. W 80 minucie kolejny zawodnik Budowlanych, Marcin Bławuciak, również za dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną zszedł z murawy. Od tego momentu Delta grała w przewadze dwóch zawodników. Niestety nie potrafiła jej wykorzystać i Budowlani dowieźli do końca korzystny wynik wygrywając 1:0 i inkasując bardzo potrzebne punkty.