Czwarte zwycięstwo

Opublikowano 26 października 2018, autor: hakma

W derbach województwa lubuskiego koszykarze drugoligowej Chromy wygrali w środę (24.10) z Muszkieterami z Zielonej Góry

W sobotę, 20 października, drugoligowy zespół Chromy Żary zmierzył się na wyjeździe z RKKS Rawia Rawag Rawicz. Od początku spotkania mecz był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie mogła uzyskać znaczącej przewagi punktowej. Dopiero w trzeciej kwarcie podopieczni Łukasza Rubczyńskiego odskoczyli rywalom i stopniowo powiększali różnicę punktową, zwyciężając ostatecznie 98:88.

Już 4 dni później żarscy koszykarze znów wybiegli na parkiet. W środę, 24 października, zmierzyli się w derbowym pojedynku z zielonogórską drużyną Muszkieterów Intermarche II.

Od początku mecz przebiegał po myśli gospodarzy. Po pierwszej kwarcie podopieczni Ł. Rubczyńskiego prowadzili tylko trzema punktami. W drugiej żaranie, grając bardzo konsekwentnie w obronie, odskoczyli rywalom na 13 punktów. Bardzo dobry mecz rozgrywał Dawid Kondratowicz, który w tym dniu  obchodził swoje 25 urodziny. Rzucał z dystansu i harował w obronie. Po pierwszej połowie Chroma prowadziła 51:38 i licznie zgromadzeni kibice nie mieli powodów do niepokoju. W trzeciej kwarcie gospodarze kontrolowali mecz, dorzucając do ogólnej przewagi jeszcze dwa oczka. Kryzys nastąpił w ostatniej części meczu. Koszykarze z Żar za bardzo chyba uwierzyli, że mecz dogra się sam i pozwolili przyjezdnym na zbyt wiele. Zielonogórzanie, wyczuwając chwilową słabość przeciwnika, zaczęli odrabiać straty i doszli Chromę na 5 punktów. Ale to wszystko, na co było ich stać w tym dniu. Chroma co prawda przegrała ostatnią kwartę 13:17, ale w całym meczu pokonała drużynę z Zielonej Góry 84:73, zapisując na swoim koncie kolejne, czwarte zwycięstwo. Bardzo zadowolony po meczu był szkoleniowiec żaran.

– Cieszę się, że drużyna mimo problemów gra bardzo dobre spotkania. Zamieszanie w klubie podziałało na zespół motywująco i zawodnicy z meczu na mecz grają coraz lepiej. Dzisiaj zespół zagrał bardzo dobre zawody, mimo że w czwartej kwarcie nie mogliśmy utrzymać pełnej koncentracji – podsumował trener Chromy.