Wyciskali na piątkę

Opublikowano 26 października 2018, autor: Piotr Piotrowski

Pięć medali przywieźli żagańscy siłacze z Otwartych Mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc w Sosnowcu.

Sobotnie zawody (20.10.) były eliminacjami do Mistrzostw Świata i Europy. Kapitalny debiut zaliczyła Dominika Chabiniak, która trenuje na siłowni UKS Nike od miesiąca.

Dominika, znana żaganianom raczej z osiągnięć w kick boxingu, w kategorii do 18 lat, podniosła sztangę o wadze 60 kg, co dało jej brązowy medal i zarazem rekord życiowy.

Złoto w rywalizacji do 23 lat oraz srebro wśród seniorów zdobyła Paulina Lechowicz, dwukrotna mistrzyni świata i Europy (w kategorii do 84 kg wycisnęła 100 kg).

Świetne występy zaliczyły również weteranki z żagańskiego UKS Nike. W swoim debiucie Julia Szwed wywalczyła srebro, wyciskając 40 kg (w kategorii powyżej 40 lat, do 63 kg). Na najwyższym stopniu podium stanęła Mirosława Lechowicz, która z wynikiem 50 kg (w kat. do 72 kg, pow. 60 lat) ustanowiła rekord Polski.

– Organizatorzy zawodów z Sosnowca klepali mnie i mówili: „Edek, co ty masz jeszcze w tej swojej żagańskiej wylęgarni talentów?” – mówi 69-letni weteran i mistrz świata w wyciskaniu sztangi leżąc, Edmund Lechowicz, opiekun UKS Nike. – Z wyników jestem bardzo zadowolony, szczególnie debiutantów.