Festiwal karnych

Opublikowano 26 października 2018, autor: Piotr Piotrowski

Dużo problemów sprawił Czarnym Żagań ich kolejny rywal, Mieszko Konotop. Żaganianie wygrali 2:1 i do drugiego miejsca, premiowanego awansem do IV ligi, tracą trzy punkty.

W pierwszej połowie Czarni bili głową w mur. Mimo wielu okazji, nie potrafili sforsować dobrze broniącej defensywy Mieszka. Worek z bramkami otworzył po przerwie Tomasz Urban. Szarżującego w 51. minucie w polu karnym napastnika Czarnych sfaulował obrońca gości i sędzia wskazał na rzut karny. Na bramkę zamienił go sam poszkodowany. Gospodarze atakowali dalej, ale to rywale strzelili gola, wyrównując na 1:1. W 62. minucie z rzutu karnego Łukasza Kulika pokonał  Mariusz Kwiakowski. Bramkarz Czarnych był blisko złapania piłki, która przeszła mu po rękach. W 65. minucie trener Czarnych, Sebastian Horodyski, ściągnął z boiska Doriana Ochmańskiego, który wcześniej został ukarany żółtą kartką. W jego miejsce wpuścił Dawida Wójcika, który szybko odwdzięczył się bramką. W 67. minucie Urban ładnie wymanewrował obrońców Mieszka, po czym dośrodkował w pole karne. Tam, z woleja, piłkę w siatce umieścił Wójcik, który zanim przyjął gratulacje od kolegów, tradycyjnie wykonał salto. Czarni zagrali osłabieni, bez kontuzjowanego Krystiana Chruścickiego. Pomocnik żaganian nawet poruszając się o kulach, wspierał swoich kolegów, jak mógł, stojąc przy ławce rezerwowych. Gdy piłka opuściła murawę, Krystian pokuśtykał za nią, zgarniając brawa.

UKS Czarni Żagań – Mieszko Konotop 2:1 (0:0)

bramki: Urban (51. min. – karny), Wójcik (67. min) – Kwiatkowski (62. min)

UKS Czarni: Kulik – Horodyski, Kuleczka, J. Szkarapat -Kowalski, Ochmański (od 65. min Wójcik), Mastalerz (od 78. min Radziszowski), D. Szkarapat, Ciepielowski (od 81. min Robaszkiewicz) – Jankowski (od 82. min Błoński), Urban