REKLAMA

Kronika policyjna

Ogień ze znicza

Opublikowano 26 października 2018, autor: bj

Witryna w sklepie „Olin” przy ul. Okrzei w Żarach paliła się w sobotni (20.10.) wieczór.

– Policjanci dowiedzieli się, że sprawcą jest prawdopodobnie młody mężczyzna, który wcześniej robił zakupy w sklepie. Wszczął awanturę, a potem wyszedł. Kilkanaście minut później roleta zewnętrzna sklepu zaczęła się palić – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka KPP Żary.

Wezwano straż pożarną. Sklep znajduje się w zamieszkałej kamienicy, w takiej sytuacji przepisy wymagają trzech zastępów.

– Pojechały 3 auta z 8 strażakami. Jak się okazało, zdarzenie było błahe, ponieważ przed sklepem stał znicz – informuje bryg. Grzegorz Lisik z Komendy Powiatowej PSP. Pożar został ugaszony przez kierownika sklepu. – W gaszeniu pomógł przypadkowy kierowca – dodaje A. Berestecka.

Wartość strat właścicielka oszacowała na ok. 8 tys. zł. Uszkodzona została roleta zewnętrzna, okno, reklama i oświetlenie.

Po pożarze policjanci na jednej z ulic dostrzegli mężczyznę, który pasował do rysopisu nerwowego klienta. Był pijany. Zatrzymali 25-letniego mieszkańca Żar. Trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał, by następnego dnia usłyszeć zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi mu do 5 lat odsiadki.

Napisz komentarz »