REKLAMA

Polityka

Gąsik czy Rubacha?

Opublikowano 26 października 2018, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańców gminy Szprotawa czeka druga tura wyborów. O fotel burmistrza powalczą w niej Józef Rubacha i Mirosław Gąsik.

Mając pięciu rywali, obecny burmistrz J. Rubacha mógł tylko pomarzyć o wyniku sprzed czterech lat i wygranej w pierwszej turze. Uzyskał wtedy 4.622 głosów. W tegorocznych wyborach zdobył ich o 1.740 mniej, co dało mu wynik 2.882 (35,94 procent wszystkich głosów). W drugiej turze J. Rubacha zmierzy się z Mirosławem Gąsikiem (Gmina i Powiat Przyjazne Ludziom), który uzyskał 2.396 głosów. Trzeci wynik należał do Bartłomieja Grono (1.580), czwarty – do Elżbiety Czerniawskiej (776), piąty – do Krzysztofa Skiby (385).

– Wygrana w pierwszej turze w 9 na 12 komisji wyborczych upewnia mnie, iż to, co robię, ma sens, a gmina Szprotawa nie zbacza z kursu, który obraliśmy – skwitował J. Rubacha.

– Niesamowita mobilizacja, niesamowita ilość głosów. Dziękuję wszystkim za głos. Wierzę, że  w drugiej turze mieszkańcy wybiorą najlepszą drogę rozwoju dla naszej ukochanej gminy i miasta Szprotawa – dodał M. Gąsik.

Burmistrz Szprotawy może liczyć na pensję rzędu 8,6 tys. zł.

Napisz komentarz »