REKLAMA

Kronika policyjna

Niegrzeczne dziewczyny

Opublikowano 19 października 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Dwie młode kobiety zniszczyły banery wyborcze na rondzie u zbiegu ulic Górnośląskiej i Okrzei w Żarach. Miały pecha. Nagrały je kamery miejskiego monitoringu.

Demolka miała miejsce w nocy z soboty na niedzielę (13/14.10.). Na nagraniu widać dwie kobiety idące ulicą Okrzei, od strony wiaduktu kolejowego. Podchodzą do ronda i po kolei rozprawiają się z plakatami kandydatów. Wyrywają banery z ziemi. Kopią. Zdzierają ze słupków. Mocują się z banerami, dopóki te nie ustąpią i nie wylądują na ziemi. Nie oszczędzają żadnego. Po wszystkim spokojnie odchodzą.

Jak w ruletce

Kamery miejskiego monitoringu w Żarach działają raz lepiej, raz gorzej. Niestety, ku uciesze wandali i złodziei zdecydowanie częściej są zepsute. Tak było w maju, gdy ktoś zniszczył wartą 21 tys. zł ławkę solarną ustawioną na placu Przyjaźni. Ławeczka stała tylko miesiąc. Kamera monitoringu nie nagrała mężczyzny, który ją zniszczył, bo się nie obracała. Co ciekawe, kamera po awarii prądu nie odwracała się przez trzy dni i nikt tego nie zauważył.

W lipcu młody mężczyzna pociął się na ulicy Cichej butelką, w biały dzień. Jednak kamery niczego nie zarejestrowały. I choć na tej ulicy jest ich aż trzy, to żadna niczego nie nagrała, a powodem była awaria. Kamery na Cichej pojawiły się pod koniec 2017 roku. Razem z 5 innymi zainstalowanymi w rejonie ulic Okrzei i Górnośląskiej kosztowały łącznie 100 tys. zł.

 

Tym razem działały!

O dziwo, w przypadku ronda na Górnośląskiej i zniszczonych wyborczych plakatów kamery zadziałały bez zarzutu. I śledztwo mogło ruszyć z kopyta.

– W powyższej sprawie prowadzimy postępowanie z artykułu 67 kodeksu wykroczeń, dotyczące uszkadzania i usuwania ogłoszeń publicznych – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Kobiety, które wyżyły się na plakatach, nie mogą więc spać spokojnie. Wcześniej czy później wpadną w ręce stróżów prawa. Zwłaszcza że – jak się dowiedzieliśmy – tożsamość jednej z nich już ustalono.

 

Napisz komentarz »