Delta stoi w miejscu

Opublikowano 19 października 2018, autor: hakma

Liderujący w klasie okręgowej Piast Iłowa wygrał pewnie w sobotę (13.10) z Deltą Sieniawa Żarska.

Już od pierwszych minut było widać ogromną przewagę jaką mieli podopieczni Grzegorza Borkowskiego. Pierwszą bramkę gospodarze stracili już w drugiej minucie. 10 minut później było już 2:0 . Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 3:0 i nic nie wskazywało na to, że miejscowi podejmą z Piastem jakąkolwiek walkę. Druga cześć spotkania to znów nieustające ataki przyjezdnych, którym ciągle było mało i zamierzali dorzucić do wyniku następne bramki.

Tak jak w pierwszej części spotkania goście strzeli jeszcze trzy gole, pozwalając gospodarzom na strzelenie tylko honorowego gola. Dla Piasta bramki strzelali: Emmanuel Ohagwu zdobywca hat-tricka, Dawid Borkowski, który dwa razy trafił do siatki oraz Kamil Tutak, który strzelił bramkę swoim byłym kolegom z drużyny. Honorowego gola dla gospodarzy, zdobył Adrian Mentel. Piast wygrał w Sieniawie 6:1 i pewnie zmierza po awans do 4. ligi.

Rozczarowania grą swoich zawodników nie krył Mariusz Gawlak, trener Delty.

– Po meczu z Kunicami drużyna jakby stanęła w miejscu. A nasz dzisiejszy rywal to zespół poukładany i z pewnością zasługuje na awans do 4 ligi – podsumował M. Gawlak.

– Mnie cieszy gra ofensywna, gramy dla kibiców i dla siebie. Czerpiemy z tego ogromną radość. Stwarzamy mnóstwo sytuacji i strzelamy bramki. Dla kibiców to najlepsze co może być. Szkoda tylko zachowania naszego zawodnika pod koniec meczu. Gdy się prowadzi tak wysoko, to trzeba zachować chłodną głowę, a tak osłabia się drużynę – skomentował Grzegorz Borkowski, trener Piasta Iłowa.