Ekstremalne bieganie

Opublikowano 19 października 2018, autor: hakma

W niedzielę, 14 października, w Żarach odbyła się 4. edycja Crossu Górskiego po Zielonym Lesie.

Na starcie trzech biegów stanęło, łącznie z dziećmi, ponad 700 uczestników. Przed biegiem głównym odbyły się dwa biegi dla dzieci – Anatol Mini Cros.

Na starcie biegu głównego stanęło ponad 550 uczestników z całej Polski i zza granicy. Na bardzo trudnej i wymagającej trasie żarskiego crossu, biegacze musieli się zmierzyć z ciężkimi podbiegami i zbiegami. Nie każdy był przygotowany na ponad 11 kilometrów ekstremalnego wysiłku, wielu uczestników rezygnowało i schodziło z trasy.

Najszybszy okazał się mieszkaniec Krosna, Jacek Stadnik, który na metę przybiegł w czasie 45.05. Drugi z czasem 47.12 był Aleksander Wostal ze Szprotawy, a na najniższym miejscu podium, z czasem o 10 sek. gorszym od drugiego zawodnika, uplasował się żaranin Radosław Boniec. Najszybszą kobietą okazała się Justyna Kwiatkowska z Siecieborzyc, która trasę pokonała w czasie 58.09. Druga z czasem 59.45 przybiegła Ewelina Michnowicz z Gubina, a trzecia na mecie z czasem 1.00.08 zameldowała się Adriana Krawczyk z Chocianowa.

– Bardzo mi się podobał bieg w Żarach i z pewnością będę jeszcze tutaj przyjeżdżał – powiedział zwycięzca J. Stadnik.