REKLAMA

Samorząd

Cięli jak za Gierka

Opublikowano 19 października 2018, autor: Piotr Piotrowski

Choć ulice w Żaganiu i Szprotawie zostały oddane do użytku kilka tygodni temu, nasi samorządowcy dopiero teraz, kilka dni przed wyborami, oficjalnie je „otworzyli”, paradując z nożyczkami i dziękując sobie nawzajem.

Takie obrazki pamiętamy z czasów PRL – politycy ubrani w odświętne garnitury i krawaty przecinają wstęgi i każdy każdego chwali. Ale moda na wstęgi wraca przed każdymi wyborami.

W Szprotawie, choć do cięcia ustawiło się wiele osób, nie zabrakło nożyczek. Modernizację drogi i budowę chodników na ul. Warszawskiej w Szprotawie (w kierunku Cieciszowa, koszt 7 mln 290 tys. zł) finansowały trzy samorządy – powiat żagański oraz gminy Szprotawa i Niegosławice. W rzędzie do przecinania wstęgi ustawiły się tylko władze powiatu. Drogę „otworzył” starosta Henryk Janowicz, w asyście radnych powiatowych i przewodniczącego Rady Powiatu, Mirosława Gąsika, kandydata na burmistrza Szprotawy. Choć gmina Szprotawa dołożyła do inwestycji 500 tys. zł, zabrakło jej przedstawicieli, w tym burmistrza Józefa Rubachy.

– Nie otrzymałem zaproszenia. Nietrudno domyślić się, iż wynika to z nadchodzących wyborów – kwituje Rubacha.

– Otwieraliśmy pierwszy etap drogi, finansowany ze środków powiatu i rządu. W otwarciu drugiego, łączącego Wiechlice z Cieciszowem, będą uczestniczyć Szprotawa i Niegosławice – zarzeka się Gąsik.

Choć do wyborów zostało już tylko kilka dni, nie wiadomo, kiedy odbędzie się „otwarcie” z pompą drugiego etapu drogi.

 

Zabrakło nożyczek

W poniedziałek, 15 października, starosta w asyście swoich radnych w ciągu godziny otwierał aż dwie drogi w Żaganiu – ul. Śląską (modernizacja za 743 tys. zł) i Kolejową (przebudowa chodników za 1 mln 73 tys. zł). Na tej drugiej zabrakło nożyczek, aby ciąć mogli wszyscy. Radni miejscy: Zbigniew Janek, Henryk Sienkiewicz, Stanisław Kucab i Piotr Łoś ustawili się w drugim szeregu do zdjęcia, tuż za tnącymi starostą i radnymi powiatowymi. 

Napisz komentarz »