REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Motocykiliści Gabrysiowi

Opublikowano 19 października 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Gabryś Rybak z Żagania ma 15 lat, jego największą pasją są motocykle. We wrześniu dowiedział się, że choruje na raka. W walce o zdrowie wspierają go najbliżsi i motocykliści, którzy znów pokazali swoje wielkie serca.

W niedzielę (14.10) na żarskim rynku spotkali się motocykliści z Żar, Żagania, Lubska, Szprotawy, Jasienia i wielu innych miejscowości. A wszystko to, by wesprzeć chorującego na raka Gabrysia. Chłopak we wrześniu dowiedział się, że choruje na raka. Ze Szpitala na Wyspie w Żarach trafił do Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Jego pasją są motocykle

Gabryś jest uczniem III klasy Gimnazjum im. Księżnej Żagańskiej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Żaganiu. Od małego pasjonuje się motocyklami. Jego mama Edyta Bączyk-Rybak wiedziała, że w tym ciężkim dla niego czasie tylko ukochane motocykle sprawią mu radość.

Dzień przed wyjazdem ze szpitala w Żarach do Poznania (w niedzielę, 9.09.), poprosiła motocyklistę Grzegorza Lech, aby on i kilku jego przyjaciół przyjechali na motocyklach pod szpital. Pan Grzegorz napisał post na Facebooku, a akcja odniosła niebywały skutek – pod Szpitalem na Wyspie zjawiła się ponad 100 motocyklistów. Na tym jednak nie skończyła się solidarność motocyklistów z Gabrysiem. Brali już udział m.in. w pikniku rodzinnym w Bożnowie na rzecz chłopca. A w minioną niedzielę, 14.10., przyjechali na żarski rynek i zaryczeli silnikami swoich maszyn, by okazać Gabrysiowi wsparcie.

Napisz komentarz »