REKLAMA

Polityka

Walka o Żary

Opublikowano 12 października 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Czterech chętnych, by zasiąść w fotelu burmistrza Żar, zmierzyło się ze sobą w debacie.

W poniedziałek (8.10.) w żarskiej sali „Luna” odbyła się debata gazety „Regionalnej” i Telewizji Regionalnej z udziałem kandydatów na burmistrza. O tę funkcję powalczy czterech kandydatów. Danuta Madej, obecna burmistrz, Marcin Grubizna, przedsiębiorca, Leszek Wroczyński, prawnik i radny miejski oraz Tadeusz Płóciennik, radny powiatowy i trener. Debatę poprowadzili Urszula Durska, dziennikarka Telewizji Regionalnej i Norbert Królik, dziennikarz gazety „Regionalnej”. Debata była transmitowana na żywo na Facebooku gazety i telewizji, a także w Telewizji Regionalnej na kanale 140 kanale Vectry.

Debata rozpoczęła się od krótkiej autoprezentacji kandydatów.

Marcin Grubizna: – Mam 41 lat, z wykształcenia jestem politologiem. Od 2002 roku wraz z bratem Michałem prowadzimy w Żarach firmę. Prywatnie jestem ojcem trójki dzieci, Apolonii, Antoniny i Ignacego. Moja żona ma na imię Urszula.

Danuta Madej (59 l.): Urodziłam się w Żarach. Tu też ukończyłam LO im. Bolesława Prusa, jestem absolwentką wydziału chemicznej technologii drewna, a także kilku studiów podyplomowych, typu informatyka, zarządzanie czy administracja. Przepracowałam już 35 lat w Żarach. Przez kilkanaście lat pracowałam w laboratorium, pracowałam w szkole. Kilkanaście lat mojej pracy to zakładanie szkół niepublicznych. Od 2002 roku byłam radną powiatu żarskiego przez dwie kadencje, 2010 rok to wicestarosta powiatu żarskiego, a od 2014 burmistrz miasta Żary. Prywatnie jestem matką, żoną i babcią.

Tadeusz Płóciennik (67 l.): – Jestem rodowitym żaraninem. Kończąc technikum chemiczne, 2 lata studiowałem geologię, której nie skończyłem. Później ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu, kierunek trenerski. Później studia podyplomowe w Warszawie na kierunku trenerskim. Moja praca była związana głównie z młodzieżą i ludźmi dorosłymi. Pracowałem w szkołach. Wychowując, miałem nos brydżysty, potrafiłem znaleźć parę ciekawych osobowości, które obecnie reprezentują nasz kraj.

Leszek Wroczyński: – Mam 47 lat, jestem rodowitym żaraninem. Obecnie mieszkam na osiedlu muzyków. Mam żonę Ilonę, córkę Milenę i siostrzenicę Wiktorię, którą wychowujemy z żoną. Mam wykształcenie wyższe prawnicze, wspólnie z moim kolegą prowadzę kancelarię adwokacką od 7 lat. Posiadam doświadczenie w samorządzie od 6 lat. Byłem zastępcą naczelnika wydziału finansowego w Urzędzie Miasta. Przez 1,5 roku byłem naczelnikiem wydziału podatków i opłat. Dużą część mojego życia poświęcam pracom społecznych.

Jeden na jednego

Po autoprezentacji przyszła część na zadawanie sobie pytań przez kandydatów. Każdy mógł zadać pytanie wybranemu kontrkandydatowi. Były dwie rundy.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 2026

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »