REKLAMA

Komunikacja

Już w gotowości

Opublikowano 12 października 2018, autor: bj

Odśnieżanie powiatowych dróg już spędza sen z oczu urzędników.

Kilka razy żarskie starostwo przymierzało się do wyboru firm, które będą obsługiwać powiatowe drogi w zimie.

– Przetargi ogłosiliśmy wcześniej, bo wykonawcy wiedzą, że nie ma konkurencji na rynku, dlatego ich stawki są dość wysokie. W pierwszym rozdaniu Pekom nawet się nie zgłosił, bo jak się okazało, nie wiedział o przetargu – przyznaje Joanna Rączkowska-Manaj, naczelniczka wydziału komunikacji ze starostwa. – Unieważniliśmy przetarg i udało się trochę zejść z ceny, w przypadku Pekomu i Edwarda Karpowicza.

Kwoty oszczędności wielkie nie jednak są, bo Pekom najpierw chciał 214 tys. zł, by potem zejść zaledwie o 4 tys. zł do 210 tys. zł. Ale to nie wszystko.

– Wykonawcy się wycwanili, bo wiedzą, że teraz zimy nie ma. Więcej chcą za dyżury – tłumaczy J. Rączkowska-Manaj.

Ostatecznie powiatowe drogi obsługiwać będą trzy firmy. Pekom odpowiadać będzie za Żary, Kunice w kierunku do Jankowej Żagańskiej, Mirostowice Dolne, drogę Marszów-Kunice, Mirostowice Dolne, Mirostowice Górne, Łaz i Olbrachtów. Otrzyma za to 210 tys. 400 zł.

Z kolei za gminę Żary, Lipinki Łużyckie, Trzebiel i Tuplice weźmie się Przedsiębiorstwo Sprzętowe Adama Wawruszaka z Żar. Zainkasuje za to 271 tys. 400 zł.

Drogami w gminach Jasień i Lubsko zajmie się Zakład Transportowy i Ogólnobudowlany Edwarda Karpowicza z Lubska. Dostanie za to 398 tys. zł

 

 

 

Napisz komentarz »