REKLAMA

Sport

Nowa energia dla Szprotawy!

Opublikowano 12 października 2018, autor: Piotr Piotrowski

Jeszcze silniejszy, z poparciem już nie czterech, a pięciu komitetów, przystąpi do wyborów na burmistrza Szprotawy Mirosław Gąsik.

Kto wie, czy poniedziałek, 8 października, nie będzie przełomowym dla M. Gąsika w wyborach 2018. W tym dniu poparła go oficjalnie w wyborach szprotawska lewica, czyli Sojusz Lewicy Demokratycznej.

–  Decyzję o poparciu pana Gąsika w wyborach na burmistrza podjął zarząd miejski w Szprotawie. Mirek jest dla nas najlepszym kandydatem na burmistrza Szprotawy, najlepszą opcją na rozwój naszej gminy – rekomenduje wybór Zbigniew Teler, mieszkaniec Szprotawy i szef powiatowych struktur SLD. – Sam z nim miałem okazję współpracować – przez cztery lata dał się poznać z jak najlepszej strony jako przewodniczący Rady Powiatu. To połączenie doświadczenia w samorządzie, młodości, ekonomii i nowej energii dla gminy. Apelujemy do naszych członków i sympatyków o głosowanie na pana Gąsika.

M. Gąsika wspiera również burmistrz sąsiednich Małomic, Małgorzata Sendecka. A wiadomo, bez współpracy z sąsiadami trudno byłoby o wspólne inwestycje i zewnętrzne dotacje na ich realizację. W poniedziałek, 8.10., Sendecka i Gąsik, oboje kandydujący z ramienia KW Gmina i Powiat Przyjazne Ludziom, zaoferowali mieszkańcom deklarację współpracy partnerskiej.

– Z panem Gąsikiem znakomicie układała się współpracowała na niwie powiat – gmina Małomice, czego owocem są wspólne inwestycje i pozyskiwanie środków z zewnątrz – zapewnia M. Sendecka. – Wystarczy wymienić choćby budowę ścieżki rowerowej Szprotawa – Małomice czy przebudowę drogi Bukowina Bobrzańska – Bobrzany – Małomice. A w planach jest kolejna wspólna inwestycja – remont drogi Małomice – Rudawica.

Dodajmy, że M. Gąsika, oprócz komitetu GiPPL, wspierają trzy inne szprotawskie ugrupowania: Szansa dla Szprotawy, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Szprotawskiej oraz Partia Zieloni.

komentarz »
  1. Robert 25 października 2019 16:38 - Odpowiedź

    no i co ? . 23 pażdziernika 2019 wyprowadzą p.Gasika z Ratusza w kajdankach z mocnymi dowodami o przyjecie łapówki 500.000zł .A tu piszecie jaki to porządny gospodarz….

Napisz komentarz »