REKLAMA

Samorząd

Idą na noże

Opublikowano 12 października 2018, autor: Piotr Piotrowski

Burmistrz Żagania nie cofnął dyscyplinarki dyrektorowi Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. Za to powołał już jego następcę. Pełniącym obowiązki został Piotr Puchalski, do tej pory obsługujący Biuro Rady Miasta.

– Konkurs na stanowisko dyrektora ZGM zostanie ogłoszony do końca roku – mówi Agnieszka Zychla, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Przypomnijmy, miesiąc temu burmistrz Daniel Marchewka zwolnił Bogdana Fryze, po 14 latach kierowania przez niego żagańską komunalką. Zychla dodaje, że podstawą decyzji o dyscyplinarnym trybie zwolnienia Fryze była opinia dotycząca budynku socjalnego przy ul. Włókniarzy, mówiąca że budynek nie nadaje się do zamieszkania. Powodem miały być ponoć błędy projektowe, za które odpowiadał ZGM.

Minął miesiąc od odwołania dyrektora, a 12 lokali socjalnych przy ul. Włókniarzy nadal nie zostało przekazanych mieszkańcom, oczekującym na nie na liście.

– Mieszkania zostaną przekazane najemcom po uzyskaniu niezbędnych opinii i odbiorów. Bardzo nam zależy, aby stało się to jak najszybciej – dodaje Zychla.

Były już dyrektor, B. Fryze, nie zgodził się z postawionymi mu zarzutami i dyscyplinarnym zwolnieniem.

– Pozew w sądzie złożyłem dwa tygodnie temu, czekam na pierwszy termin posiedzenia – zdradził w rozmowie z „Regionalną”, w środę, 10.10. –  Kilku niezależnych prawników stwierdziło jednoznacznie, iż rozwiązanie ze mną umowy o pracę w trybie dyscyplinarnym jest bezpodstawne i nieuzasadnione. Sąd rozstrzygnie, czy pan Marchewka miał podstawy, żeby w taki sposób to zrobić. Ja nie mogłem odebrać budynku, który od 28 czerwca, a więc od daty odbioru, stał blisko dwa miesiące zamknięty. W tym upalnym czasie, niewietrzone pomieszczenia zwilgotniały, a drzwi wręcz spuchły.

Fryze zarabiał ok. 8 tys. zł miesięcznie. Puchalski może liczyć na podobną gażę.

Do tematu wrócimy.

Napisz komentarz »