REKLAMA

Wasze sprawy

Podatki w górę

Opublikowano 12 października 2018, autor: Justyna Bareła

Nowe stawki podatków od nieruchomości, które obowiązywać będą od stycznia, zatwierdzili radni z Iłowej. Najwięcej, bo o 38 groszy, wzrośnie opłata za budynki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Opłata podatku za dom i mieszkanie wzrośnie o 1 grosz, od stycznia trzeba będzie zapłacić 0,75 zł za każdy metr kwadratowy. Stawka opłat za budynki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej wzrośnie o 38 groszy i wyniesie 23,15 zł za mkw. powierzchni użytkowej. Prowadzący działalność związaną z obrotem materiałem siewnym zapłacą o 18 gorszy więcej, czyli 10,83  zł za metr powierzchni użytkowej. O 8 gorszy więcej, czyli 4,67 zł za mkw., będą musieli zapłacić ci, którzy korzystają z budynków związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych. Za pozostałe budynki, czyli m.in. garaże i komórki, opłata wzrośnie o 13 groszy do stawki 5,16 zł za mkw.

Mniej dotkliwe będą opłaty podatku za użytkowanie gruntów. Za grunty, na których prowadzona jest działalność gospodarcza, trzeba będzie zapłacić o grosz więcej, czyli 0,90 zł za mkw. Również o grosz więcej do zapłaty będzie za każdy metr gruntu pod domami i mieszkaniami, bo stawka wyniesie 0,36 zł za mkw. Za działki niezabudowane objęte obszarem rewitalizacji zapłacimy więcej o 5 groszy, czyli 3,09 zł za mkw.

Napisz komentarz »