Promień wiceliderem

Opublikowano 12 października 2018, autor: hakma

Promień Żary podejmował 6 października, na własnym boisku, Piasta Czerwieńsk.

Po remisie w ostatniej kolejce z Błękitnymi Ołobok piłkarze Promienia mieli sobie i kibicom coś do udowodnienia. Już od pierwszych minut meczu widać było, że Piast Czerwieńsk to drużyna o klasę lepsza niż Błękitni i że tanio skóry nie sprzedadzą. Mimo że podopieczni Grzegorza Tychowskiego wyszli do rywala wysokim pressingiem, to goście nie ustępowali pola nawet na metr. Walka o dominację w środkowej części boiska była zażarta, ale stopniowo to gospodarze przejęli inicjatywę i śmielej zaatakowali bramkę przeciwnika. W 10 minucie, po strzale Piechowiaka, piłkę ręką na polu karnym odbił obrońca gości. Niestety, dla gospodarzy sędzia nie odgwizdał karnego. 7 minut później po dośrodkowaniu rzutu rożnego piłka przelobowała bramkarza i spadła prosto na głowę Bartka Suskiego, który pewnie umieścił ją w siatce. Wtedy przyjezdni, chcąc wyrównać, wypuścili się do przodu i udało im się dwukrotnie zagrozić bramce Kowala, ale doświadczony bramkarz Promienia wyszedł z tych opresji bez szwanku. Jednak mimo wyraźniej przewagi miejscowych więcej bramek w pierwszej połowie nie padło.

Druga część rozpoczęła się od huraganowych ataków gospodarzy, którzy za wszelką cenę chcieli podwyższyć wynik, ale znów pod bramką rywala zawodziła skuteczność. W samej końcówce miejscowi mieli trzy stuprocentowe okazje. Niestety, wynik nie uległ zmianie i Promień, wygrywając 1:0, zainkasował 3 cenne punkty.